Rus

Rusya, Ukrayna ordusunun Belgorod saldırısına tepki vermeyen ABD’yi kınadı

ABD yönetiminin, Ukrayna ordusunun dün Belgorod şehrine yönelik düzenlediği ve 19 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya tepki göstermemesini değerlendiren Rus Büyükelçi Antonov şöyle konuştu:

Amerikalı yetkililerin, Ukrayna ordusunun sivil mahallelerine yönelik ölümcül saldıra tepkisi, daha doğrusu taziye mesajına ilişkin bir imada bile bulunmaması çok manidar. Bu, Washington’un Kiev’deki kuklalarını işledikleri suçların sorumluluğundan kurtarmak için her şey yapmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Bağımsız olduğu iddia edilen medyanın bile Ukraynalı nazilerin Batı yapımı silah kullanarak son bir günde en az 10 defa Belgorod’a saldırdığını görmezden geldiğine dikkat çeken Antonov, Ukrayna’nın ABD’den aldığı silahları Rusya topraklarındaki hedeflere yönelik kullanmama yönünde verdiği garantinin “beş para etmez” olduğunu kaydetti.

Kiev rejimine haddini bildirmek istemeyen ABD liderliğindeki Batı’nın uyguladığı politikanın iyi sonuçlara yol açmayacağını kaydeden Rus diplomat, teröristleri korumanın “korkunç ve insanlık dışı” olduğunu kaydederek tek çıkış yolunun Rus ordusunun operasyonu güçlendirmesi olduğunu söyledi.

Antonov, “Askeri tehdidi Rusya Federasyonu sınırlarından uzaklaştırmak lazım. Söz konusu ulusal güvenliğimiz olduğunda hiçbir taviz kabul edilemez” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu