Haber

Kızılay Heybeliada Deprem Kurbanları Kız Gençlik Vakfı Kapanış Programı

KIZILAY Heybeliada Deprem Mağduru Kız Gençlik Vakfı Kapanış Programında konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, şunları söyledi:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Heybeliada’da düzenlenen ‘Kızılay Heybeliada Deprem Mağdurları Gençlik Vakfı’nın kapanış programına katıldı. Programda kendisine Bakan Göktaş, Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz eşlik etti. Bakan Göktaş, gençlik kampı girişinde bulunan el sanatları alanında resim yaptı. Depremzedeler portrelerini Bakan Göktaş’a sundu. Daha sonra çocuklarla temel yaşam desteği alanında ilk yardım eğitimini takip eden Bakan Göktaş, ardından Kızılay Genel Başkanı Yılmaz ile birlikte depremzede çocuklarla top oynadı.

Programda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da bir konuşma yaptı. Sayın Bakanım ben açıkçası inandım ve gördüm ki bu kamp hepiniz için çok iyi oldu. 6 Şubat depremiyle hepiniz çok sarsıldınız. Bazılarınızla konuştuk. Hepinizin farklı hikayeleri var. ve burada yaralarınızı iyileştirme fırsatı buldunuz. Öncelikle depremde hayatını kaybeden herkese doğal başsağlığı diliyorum. Yakınlarına da sabırlar dilerim. Ama dediğim gibi yaralarımızı hep birlikte saracağız, sarmaya da devam edeceğiz. El ele vererek bu sıkıntılı günleri aşmak için çalışacağız ve bu umut dolu kamplar özünde yaraları sarmak için birer fırsattır. Devletimiz ilk andan itibaren milletimizin yanında olmuştur. Bakanlık olarak barınma ihtiyaçlarından psikososyal destek hizmetlerine kadar birçok alanda hizmet verdik” dedi.

GECE GÜNDÜZ UYUMADIK

Bakan Göktaş, Gece gündüz uyumadık. Bildiğiniz gibi bazı çalışanlarımız depremden etkilenip depremzede olmalarına rağmen herkesin yanında olmaya devam ederek kendi acılarını unutmak ve yaraları sarmak için çok çalıştılar. Siz de ‘Biz kendi acımızı unutup yan komşumuzun yardımına gittik’ dediniz. Enkazın altından birini kurtarabilir miyiz diye baktın. Dayanışma ruhu budur. Bu birlik ruhudur. Bu bizim ailemiz, Türk ailesi. O yüzden hoşgeldiniz sevgili gençler. Bugün yine bu sıkıntılı günleri geride bırakmak adına hep birlikte yaralarımızı sarmanın tam ortasındayız. Belki de en değerlisi bu bağlamda güçlü dostluklar kurmuş olmanızdır. Ben de inanıyorum. Buradan çok güzel anılarla ayrılacaksınız. Çok güzel dostluklar, çok güzel bağlar kurdunuz. Gönül bağından başka bağ yoktur. Muhtemelen birbirinizden çok uzakta olacaksınız ama sevgi bağınızı her zaman canlı tutun. Bu tür programları gerçekten önemsiyorum. Burada bundan çok etkilendiğimi bir kez daha söylemek istiyorum” dedi.

Yılmaz, konuşmasının ardından Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Yılmaz, Bakan Göktaş’a günün anısına ikramda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu