Haber

Karabük’te cesedi bulunan Gabonlu öğrencinin ön otopsi raporu açıklandı

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, dün saat 12.00 sıralarında çaydaki cesetolay yeri inceleme ekipleri, Kolluk görevlisive görevli Cumhuriyet savcısının, gecikmeden bölgeye gittikleri belirtildi.

açıklamada, otopsiKarabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan ceset üzerine mobilyabulunmadığı bildirildi.

‘Cinsel saldırı izi yok’

Cesedin 3 aydır şehirde bulunuyor. Gabon asıllıKarabük Üniversitesi hazırlıksınıf öğrencisineAçıklamaya ait olduğunun belirlendiği hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:

“Otopsi sonucunda rastgele bir cinsel saldırı bulgusu, rastgele kesici-delici alet, ateşli silah yaralanması olmadığı, ölümün boğulma şeklinde meydana geldiği, Filyos’a girmeden önce ölüm vakası olmadığı anlaşıldı. Akarsu, yapılan incelemede maktulün tespit edildiğini belirterek, “Bölgede ve bölgede kolluk kuvvetleri tarafından gerekli tanık ve kamera incelemeleri yapılmasına rağmen üzerlerindeki giysiler adli soruşturma için adli makamlara sevk edilecek. Soruşturma çok taraflı olarak devam etmekte olup, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Üniversiteden taziye mesajı

Öte yandan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat taziye mesajı yayınladı.

Rektör Polat, mesajında, ” Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Güç Sistemleri Mühendisliği Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’nın vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Arkadaşları ve hocaları tarafından da çok sevilen sevgili öğrencimiz İbouanga’ya Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, hocalarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. Kaybın için üzgünüm.”terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu