Haber

Chery TIGGO 8 PRO, D-SUV Segmentinin Zirvesine Yükseliyor

CheryD-SUV segmentindeki temsilcisi TIGGO 8 PRO ile haziran ayında 1444 adetlik satışla zirveye ulaştı.

TIGGO 8 PRO, teknolojik donanımı ve konfor seviyesinin yanı sıra 7 kişilik gövdesi ile yola çıkıyor. 10’dan fazla yeni nesil ADAS sistemi ile satışa sunulan TIGGO 8 PRO, aynı anda birçok donanımı üzerinde sesli komut verilmesine olanak sağlıyor.

Chery TIGGO ailesinin amiral gemisi TIGGO 8 PRO; 4722 mm uzunluğa, 1860 mm genişliğe ve 1705 mm yüksekliğe sahiptir. Ayrıca dingil mesafesi 2710 mm’dir. TIGGO 8 PRO, geometrik matris elmas ön ızgara ve son derece göz alıcı bir LED far tasarımı ile lüks bir ön tasarıma sahiptir. Aracın içi siyah ve kahverengi kombinasyonu ve lazer fırçalanmış süslemeleri ile şık bir ambiyans oluşturuyor. Ayrıca çok renkli ambiyans aydınlatması ve açılabilir panoramik cam tavan, kabin içindeki lüks dokuyu tamamlıyor.

İç tasarımı, şık ve estetik detaylarla zenginleştirilmiş sade bir mimari ortaya koymaktadır. 8 inç LCD dokunmatik klima ekranı, 12,3 inç LCD ekranı ve konsol üzerinde yer alan merkezi kontrol ekranları ile teknolojiyi öne çıkarıyor. Ayrıca TIGGO 8 PRO, üçlü ekran konseptiyle cep telefonu gibi esnek bir kullanım sunarken, ekran yansıtma işleviyle de ileri düzeyde işlevsellik sunuyor. TIGGO 8 PRO’nun teknoloji odaklı kokpiti ayrıca bir çevrimdışı ses işlevine sahiptir. Sürücü ve yolcular, ağ üzerinden veya başka herhangi bir yardımcı ekipman kullanmadan doğrudan sesli komutlar aracılığıyla araçla etkileşime girebilir. Merkezi kontrol alanında yumuşak plastik gereçler ve çok damarlı gri teknik ahşap öğeler bulunur. Bu detaylar kabindeki lüks algısını da artırıyor. Koltukların dolgu malzemesi ve minderlerin sertliği vücudu saran ve destekleyen bir oturma konforu sağlarken, sıkı tutuş sağlayan deri ve çok fonksiyonlu direksiyon, sürüş konforu ve kolaylığı hissi yaratıyor.

10 ADAS sistemi

TIGGO 8 PRO, 10’dan fazla ADAS işleviyle donatılmıştır. Şerit takip sistemi, akıllı hız sabitleyici, aktif acil fren sistemi ve önden çarpışma uyarısı gibi fonksiyonlar araç kontrolünü daha konforlu ve kolay hale getirirken, aktif ve pasif güvenlik performansını da önemli ölçüde artırarak sürücülerin daha konforlu olmasını sağlıyor. Örneğin, TIGGO 8 PRO zorlu bir sürüş ortamına girdiğinde, sistem otomatik olarak aracın çevresini net bir biçimde gösteren 360 ​​panoramik görüş merkezi yüzüne geçer.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu