Haber

Wagner’in kurucusu Prigojin: Önümüze çıkan herkesi yok edeceğiz

Rus paralı asker grubu Wagner’in kurucusu Yevgeny Prigojin, Rus ordusu yönetimini hedef alarak, “Bu gece Rusya’nın başını belaya sokan hainlere ve zalimlere ders vereceğiz. (Rusya Savunma Bakanı Sergey) Şoygu Kızıl Asılacak” dedi. Kare.”

Prigojin’in açıklamalarının ardından Rus ordusuna ait tanklar tedbir amaçlı sokağa çıktı.

Rus haber ajansı TASS, Rusya’nın başkenti Moskova’daki tüm değerli binaların ve devlet kurumlarının en üst düzeyde korunmasına karar verildiğini bildirdi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Wagner birliklerinin karargahının özel kuvvetler tarafından kuşatıldığını, birliklere yönelik hava ve obüs baskınları yapıldığını duyurdu.

Yolumuza çıkan herkesi yok edeceğiz

Telegram kanallarında paylaşılan ve Prigojin’e ait olduğu belirtilen ses kaydında şu ifadelere yer verildi:

Artık her yerde sınırı geçtik. Sınır güçleri savaşçılarımızı kucakladı. Şimdi Rostov’a giriyoruz. Savunma Bakanlığı tarafından yolumuzu kesmek için gönderilen askerler, yolumuzdan çekilin. Çocuklarla kavga etmiyoruz. Savunma Bakanlığı tarafından önümüzü kesmek için gönderilen askerler yolumuzdan çekilsin. Biz çocukları öldürmeyiz. Eğitim almadan çocukları cepheye atarak öldüren Shoigu. Yolumuza çıkan herkesi yok edeceğiz. sonuna kadar gideceğiz

Ayrıca, aşağıdaki kayıtlar kaydedildi:

Genelkurmay Başkanı sivil araç ve tırların ortasından giden konvoyumuza uçakların havalandırılması ve ateş açılması emrini verdi. Kimi öldüreceği onun için değersizdir. 1,5 yılı aşkın süredir düşmanı öldürmek yerine kendi sivillerini öldürüyorlar. Kabahatlerinden vazgeçen pilotlara teşekkür etmek istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu