Ekonomi

Umut Yılında Marmaris Hanımeli Pazarı Mavi-Yeşil Konseptiyle Açıldı

Marmaris Hanımeli Pazarı, Umut Yılı münasebetiyle bugün mavi-yeşil konseptiyle açıldı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da pazarı ziyaret etti.

Marmaris Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin katkılarıyla her salı günü kurulan Hanımeli Pazarı, 2024 Kadın Meclisi Umut Yılı münasebetiyle bugün mavi-yeşil konseptle açıldı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da pazarı ziyaret etti. Başkan Oktay, beraberinde Kadın Meclisi Başkanı Hatice Kekeva, Belediye Başkan Yardımcıları Suzan Zift, Ali Zağlı ve Burak Demirtaş’ın da eşlik ettiği stantları tek tek gezerek üreticilerle sohbet etti.

Başkan Oktay, “Marmaris olarak çok zor günler yaşadık ama zorlukları da birlikte aştık. Üreticilerimizi tebrik ediyor, tüm vatandaşlarımızı umut dolu bir geleceğe hep birlikte ulaşmamız ümidiyle her hafta kurulan pazara davet ediyorum. yeşil ile mavinin yeryüzünde buluştuğu cennettir.”

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Yaşar Kekeva ise, “Doğal afetlerin sonuçları ne kadar yıkıcı olursa olsun umut, içimizde yeşeren bir filiz gibi bize yol gösterir. Maviyle yeşilin bütün güzellikleriyle birleştiği Marmaris’i hep birlikte umuda taşıyalım. 2024. Umudumuzu asla kaybetmediğimizi gösterelim.” “Biz istedik. O yüzden mavi-yeşil konseptini seçtik. Bugün bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederiz” dedi.

Marmaris Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin katkılarıyla merkez pazar yerinde her salı kurulan Hanımeli Pazarı, vatandaşlara ilgi çekici çalışmalar sunuyor. Sanatsal eserlerin, el yapımı takıların, hediyelik eşyaların ve organik gıdaların satıldığı pazar, her Salı 10.00 – 19.00 saatleri arasında kuruluyor. Kadınların el yapımı göz farı eserlerinin sergilendiği pazar, kadınların ekonomiye katkısını destekleyerek halkın kaliteli eserlere uygun fiyatlarla ulaşmasını sağlıyor. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu