Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi İhtisas Komisyonları Başkan ve Üyelik Seçimleri Yakında Yapılacak

TBMM başkanının seçilmesinin ardından gözler ihtisas kurullarına çevrildi. Bu hafta içinde mecliste grubu bulunan partiler, ihtisas kurullarının lider ve üyelerinin seçimi için çalışmalara başlayacak.

AF BEKLENTİLERİ

Genel af beklentisi bir süredir gündemde. 7’nci yargı paketi TBMM’de kabul edilerek Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Seçim öncesi yapılan düzenlemenin ardından ‘Genel Af’ ya da af çıkıp çıkmayacağı gibi konular kamuoyunda beklenti ve merak konusu olmaya devam ediyor.

GÖZLER ADALET KURULU’NDA

Özellikle şikayetlerden vazgeçildikten sonra bir yıldan az süren tekrarlanan ve tekrarlanan hatalara verilen cezaların affına ilişkin beklentilerin Meclis Adalet Komisyonu’nda görüşülmesi bekleniyor.

AVUKATLAR ‘Haksızlık’ Diyor!

Konuyla ilgili görüşlerini aldık, Av. Murat Ataşsalar, “Şikayete konu olmayan kabahatlerde ortadaki rekabet bitse bile şikayetlerinden vazgeçmiyorlar. Hukuki niteliği gereği kamu davasına dönüşen sıkıntılarda bile, taraflar haksız yere cezalandırılabilir.Ceza kolay bir hatadan kaynaklansa bile, tekrar tekrar karar verildiğinde kişilerin hapse girmesi kaçınılmazdır.

Tarafların menfaatlerinin aksine uygulanan mükerrer kararlar sonucunda kişi hapsedilirse, en azından mükerrer suçlar çerçevesinde af bu durumdan muzdarip birçok vatandaşımıza fayda sağlayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT ile ilgili hem afta hem de emeklilikte seçim öncesi birçok konuyu halletmiş olsa da yukarıda bahsettiğim mağduriyette değerli düzenlemeler ve reformlar yapacağını düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu