Ekonomi

TripAdvisor, Goldman Sachs Tarafından Satış Olasılığının Reddedilmesinin Ardından Hisse Geri Alımına Devam Ediyor

Tripadvisor (TRIP) Çarşamba günü, yılın ilk üç ayına ilişkin üç aylık raporunda, şirketi satmama kararı aldığını açıkladı. Bu haber hisse senedi değerinin %28 oranında düşmesine neden oldu.

Bu karar, şirketin özel bir komite oluşturması ve gelen teklifleri değerlendirmek üzere bir mali danışman tutmasının ardından alındı.

TRIP’in ilk çeyreğe ilişkin mali sonuçları, önceki çeyreklerde görülen modellerin devam ettiğini gösteriyor. Buna Viator’daki güçlü gelir artışı, Tripadvisor platformunda kullanıcı etkileşimini ve gelir üretimini artırmaya yönelik stratejik planlardaki ilerlemeler ve TheFork’ta kârlı operasyonlar gerçekleştirme çabaları dahildir.

İkinci çeyreğe ilişkin gelir tahminleri, arama motoru görünürlüğünün artırılmasındaki zorluklardan ve Paskalya tatilinin zamanlamasındaki değişiklikten etkilenmiştir; bu da bazı ticari faaliyetlerin ilk çeyrekte daha erken gerçekleşmesine neden olmuştur.

Goldman Sachs’taki finansal analistlerin de belirttiği gibi şirket, Tripadvisor platformunda azalan kar marjlarıyla uğraşırken Viator ve TheFork’ta karlı gelir artışı elde etmeye odaklanmaya devam ediyor.

Artık şirket bir satışa karşı karar verdiğine göre, finans uzmanları Tripadvisor’ın mevcut hisse geri alım programı uyarınca kendi hisselerini geri almaya devam edeceğini tahmin ediyor.

Kazanç raporunun yayınlanmasının ardından, D.A. Davidson’daki finansal analistler hisse senedi için tavsiyelerini “Satın Al “dan “Nötr “e düşürdü ve fiyat hedeflerini 31 $’dan 20 $’a indirdi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir finans editörü tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu