Ekonomi

Trinseo, Americas Styrenics ortak girişimindeki hisselerinin satışına başladı

WAYNE, Pa. – Küresel bir özel malzeme çözümleri sağlayıcısı olan Trinseo (NYSE: TSE), bugün Chevron Phillips Chemical Company LP ile ortak bir girişim olan Americas Styrenics LLC’deki (AmSty) %50 hissesi için bir satış süreci başlattığını duyurdu. Bu karar, Trinseo’nun stirenik işletmelerini elden çıkarma ve bireysel varlıkları veya bölgesel işletmeleri pazarlamaya odaklanma yönündeki stratejik dönüşümünün bir parçasıdır.

2008’de kurulan AmSty, Trinseo’nun Amerika kıtasındaki faaliyetlerinin bir bölümünü temsil ediyor. Şirket, 2025 yılı başlarında AmSty’deki hisselerinin kesin satışına yol açması beklenen ortak girişim anlaşmasından bir sahiplikten çıkış hükmünü tetikledi.

Trinseo Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Frank Bozich’e göre, “AmSty’deki hisselerimizin satışı, özel malzemeler ve sürdürülebilir çözümler sağlayıcısı olarak dönüşümümüzde mantıklı bir adımdır.” Başkan, sözleşmeye dayalı mülkiyetten çıkış hükmünün uygulanmasının, şirketin ortak girişimdeki payını elden çıkarmak için açık bir yol sunduğunu da sözlerine ekledi.

Satıştan elde edilecek gelirin, Trinseo’nun yakın zamanda ihraç ettiği ve 2028 yılında vadesi dolacak olan 1.077 milyar dolar tutarındaki vadeli kredilerin bir kısmının azaltılmasına tahsis edilmesi bekleniyor.

Dünya çapında yaklaşık 3.100 çalışanı bulunan Trinseo’nun 2023 yılı net satışları yaklaşık 3,7 milyar dolar olarak gerçekleşti. Şirket, sürdürülebilir ve yenilikçi yaklaşımları vurgulayarak yapı ve inşaat, tüketim malları, medikal ve mobilite dahil olmak üzere çeşitli sektörler için malzeme çözümleri sunmaya odaklanıyor.

Bu hamle, bir basın açıklamasına dayanıyor ve Trinseo’nun portföyünü uzun vadeli stratejisiyle uyumlu hale getirmek için devam eden çabalarını yansıtıyor. Basın bülteninde yer alan ileriye dönük ifadelerin gelecekteki performansın garantisi olmadığını ve çeşitli risk ve belirsizliklere tabi olduğunu unutmamak önemlidir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu