Teknoloji

Togg Şarj İstasyonunda Hırsızlık Vakası: Onlarca Bin TL Kayıp!

Ülkemizin ilk yerli elektrikli otomobili Togg T10X için üretilen Togg Trugo adlı şarj istasyonlarının Batman noktasında beklenmedik bir olay yaşandı. Birkaç hırsız sessizce istasyonun pahalı modüllerini çalmayı başardı. Detaylar burada…

Ülkemizin ilk yerli elektrikli aracı Togg için üretilen Trugo şarj istasyonları, duyurulduğu ilk günden bu yana Türkiye’nin hemen her şehrinde kendine yer bulmayı başardı.

Vestel’in ürettiği, onbinlerce TL’ye ürettiği, adeta bir benzin istasyonu gibi çalışan şarj makineleri, birçok değerli teknolojik segmenti ve minerali bünyesinde barındırıyor.

Yine de, bu tür istasyonlar, hırsızların radarına giren en önemli halka açık yerlerden biridir. Yurtdışında sıkça karşılaşılan çalıntı olaylarına ülkemizde şu ana kadar rastlanmamıştır. Ancak Batman’da Trugo’da yaşanan bir olay bu durumu bozdu.

Batman ilimizde bir şarj ünitesini gören hırsızlar, içinde bol miktarda bakır tel bulunan kabloları çalarak, henüz açılmayan istasyonu kullanılamaz hale getirdi.

Üreticileri büyük kayıplara uğratan kablo çalma olayları ilk olarak ABD’de Tesla birimleri ile başladı. Şirketler, uzun süredir devam eden vakaların önüne geçmek için henüz bir çözüm bulmuş değil.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Batman’da yaşanan olayın bir daha yaşanmaması için sizce ne gibi önlemler alınmalı? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu