Haber

Polatlı’da Büyük Zafer Yürüyüşü düzenlendi

Sakarya Zaferi’nin 102. yıl kutlamaları, Ankara’nın Polatlı ilçesinde düzenlenen “Büyük Zafer Yürüyüşü Açılış Korteji ve Ahmet Şafak Konseri” ile başladı.

Fatih İlçesi Dede Korkut Mahallesi Konağı’ndan başlayan yürüyüş, Ankara Mamak Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde Atatürk Caddesi’nde gerçekleştirildi.

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, siyasi partilerin ilçe başkanları, oda dernek başkanları, siyasi parti temsilcileri, çeşitli ülkelerden halk oyunları ekipleri ve vatandaşların katıldığı yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi.

Yürüyüşün sonunda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Çeşitli ülkelerin mehteran ve halk oyunları gösterilerinin ardından sanatçı Ahmet Şafak konser verdi.

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak törende yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin kuruluşunda büyük önem taşıyan Sakarya Zaferi’nin 102’nci yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirterek, başta Komutan olmak üzere tüm şehitleri andıklarını ifade etti. -Baş Mustafa Kemal Atatürk, rahmet ve gazilerle.

Başkan Yıldızkaya, Polatlı’nın her metrekaresinin şehit kanlarıyla sulanan kutsal bir toprak olduğunu ve bununla gurur duyduklarını belirtti.

Polatlı’nın Sakarya Zaferi ve Gordion Antik Kenti gibi iki önemli tarihi değerinin tanıtılması için son 10 yılda önemli çalışmalara imza attıklarını ve marka şehir olma yolunda önemli ilerlemeler kaydettiklerini belirten Yıldızkaya, “Bu ayın 20’si civarı Polatlı için çok tarihi bir an olacak. İnşallah Gordion, UNESCO’nun Dünya Mirası Ana Listesi’ne girecek. Listeye girince Polatlı’yı Türkiye değil dünya tanıyacak.” dedi.

Polatlı’da Sakarya Zaferi’nin 102. yıl dönümü kutlamaları 13 Eylül’e kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu