Haber

Muğla Büyükşehir’den Fethiye’ye 20 Bin Kişilik İlave İçme Suyu Projesi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, nüfus artışı nedeniyle içme suyu sorunu yaşayan Taşyaka, Patlangın ve Pazaryeri Mahalleleri için ek içme suyu kaynağı buldu. Gruplar 24 saat çalışarak 12 bin kişiye yetecek kadar suyu sisteme katarken, ikinci aşamada ise 8 bin kişiye yetecek kadar suyu sisteme kazandıracak.

İl genelinde vatandaşlara kesintisiz içme suyu sağlamak için var gücüyle çalışan Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri, geçtiğimiz günlerde Fethiye’de değerli bir çalışmaya imza attı. Nüfus artışı nedeniyle özellikle yaz aylarında Taşyaka, Patlangın ve Pazaryeri mahallelerinde yaşanan su sorunu çalışma ile ortadan kaldırıldı.

 

8 ila 10 Günde Yapılabilen İş 1 Günde Bitirilir

Bölgede yaşayan vatandaşlara kesintisiz içme suyu sağlamak için çalışma başlatan gruplar, önce 30 lt/sn’lik ilave içme suyu kaynağı buldu. Bu kaynak Taşyaka, Patlangın ve Pazaryeri Mahallelerini besleyen içme suyu deposuna iletmek üzere 1200 metrenin üzerinde hat yapılması planlanıyor. Çalışma kapsamında 6 iş makinesi, 3 kamyon, 5 araç ve 22 işçi 24 saat kesintisiz çalıştı. 8 ila 10 gün arasında yapılabilecek çalışma, ekiplerin büyük özverisi ile 1 günde tamamlandı.

 

2. Aşamada Sisteme 20 Lt/sn İlave Su Eklenecek

İlk etapta 3 mahalleye 30 lt/s su verildi ve önümüzdeki günlerde yeni bir su kaynağının sisteme dahil edilmesi öngörülüyor. Toplamda 50 lt/sn ilave su sağlanması ile bölgede 20 bin kişi için ilave kaynak bulundu. Tüm bu çalışmalarla birlikte üç mahallenin içme suyu sorunu ortadan kalktı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu