Haber

Meral Akşener’in kongrede rakibi yoktu

YETER Parti 3. Olağan Kongresi Cumartesi günü Ankara’da ATO Congresium salonunda yapılacak. Başkan Meral Akşener’in yeniden aday olacağı kongrede, başkan seçiminin yanı sıra 50 üyeli Genel Yönetim Kurulu (GİK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri de görev yapacak. parti belirlenecek. Akşener’in önünde aday göstermeye hazırlanan parti içi muhalefet, aday göstermeme kararı aldı.

Cumhuriyet gazetesinden Merve Kılıç’ın haberine göre, UYGUN Parti Kurucular Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) Üyesi Ethem Baykal, Genel Yönetim Kurulu (GİK) Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Dilek Önşen, Kurucular Kurulu ve Genel Yönetim Kurulu İsmet Koçak ve Kurucular Meclisi üyesi Adil Erkoç imzasıyla paylaşılan bildiride, “Partimizde devam eden istifalar ve hafta sonu kurultayında oybirliğiyle kararlaştırdığımız genel başkan adayı ile seçim yarışına girmemiz endişelerimizi artırdı. Partimizde kan kaybının bu aşamada artarak devam edeceğini, partinin kurucuları olan ve her aşamada çaba sarf eden bizler bu olası belaya ortak olmak istemiyoruz.

Baykal, açıklamanın ardından sosyal medya hesabından “kongreye katılmayacağını ancak katılması halinde boş oy kullanacağını” duyurdu. Parti içi muhalefetin “muhalefet delegelerinin kurultayda seçimlere katılamaması, üst kurullara baskı yapılması ve kongrenin ‘acele’ yapılacağı gerekçesiyle” aday göstermeme kararı aldığı öğrenildi. .

GÜNAY KODAZ: GİK ADAYIM

Öte yandan adaylık için ismi anılan kurucu heyet üyesi Günay Kodaz ise başkanlığa değil GİK’e aday olduğunu açıkladı. Ayrıca parti içi muhalefetin kongrede farklı bir strateji uygulayarak GİK listelerini delmeye çalışacağı iddia ediliyor. Akşener’in GİK’te kapsamlı değişikliğe gideceği ve Başkanlık Divanı’nı genişleteceği konuşuluyor.

MURAT KEÇECİLER ‘İYİ PARTİ TARİH GEÇTİ’ DEDİ, SERBEST BIRAKTI

Ortada GÜZEL Partisi STK ve Fikir Başkanları Genel Başkan Yardımcısı Murat Keçeciler partisinden istifa etti. Keçeciler, “Akşener masadan kalkınca ‘Ya tarih yazacaklar ya da tarih olacaklar’ dedi. Seçimler kaybedildiğinden İYİ Parti tarih oldu.” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu