Teknoloji

MacBook’lara Birkaç Yıl İçinde Dokunmatik Ekran Desteği Geleceği İddia Edildi

Apple, son yıllarda neredeyse tüm rakipleri bilgisayarlarına dokunmatik ekranlar eklemesine rağmen Mac modellerine bu özelliği getirmemişti. Bunun ana nedenlerinden biri hâlihazırda düşüşte olan iPad satışlarının etkilenme ihtimaliydi. Ancak şirketin ilerleyen yıllarda nihayet bu tarz ekranları bilgisayarlarına ekleyeceği konuşuluyordu.

Dokunmatik ekranların Mac’lere gelişiyle ilgili şimdiye kadar pek fazla detay görememiştik. Bloomberg yazarı Mark Gurman, bugünkü Power On bülteninde bu konuyla ilgili yeni bilgileri bizlerle buluşturdu. İddiaya göre Apple, yakında özelliği cihazlara getirecek.

Dokunmatik ekranlı MacBook’lar, birkaç yıl içinde tanıtılabilir

Mark Gurman’a göre Apple’ın gerçekten Mac cihazlarına dokunmatik ekran ekleme planı var. Şirket, bu ekranlara sahip ilk modelleri “birkaç yıl içinde” tanıtacak. Yani kesin bir tarih olmasa da yakında geldiğini göreceğiz. Tabii ki böyle bir özellik, macOS’te de büyük değişiklikler yapılmasını ve işletim sisteminin uygun şekilde optimize edilmesini sağlayacaktır.

Bunun dışında ekran tarafında da önemli değişiklikler planlanıyor. Apple, geçen ay iPad Pro ile ilk kez iPad’lere OLED ekran eklemişti. Gurman, birkaç yıl içinde OLED ekranın şu anda LCD kullanılan Mac modellerine da geleceğini söylüyor. İddiaya göre önce OLED’i, daha sonrasında ise dokunmatik ekran desteğini göreceğiz.

Mac cihazlara dokunmatik ekran getirmenin iPad’i nasıl etkileyeceği merak konusu. Son yıllarda iPad satışları düşüşteydi. Mac’e dokunmatik ekran getirmek, bu durumu kötüleştirerek iPad’in geleceğini baştan aşağı değiştirebilir. Şirketin nasıl bir yol izleyeceğini görmek için birkaç yıl beklememiz gerekecek.

haberkorkuteli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu