İş

Kombine kahve ve fındık, üretilen fındık kreması

ORDU (İGFA) – Mehmet Hilmi Güler’in vatandaşlara davet vaadi olan ve “Tecrübe, Araştırma, Verimlilik, Eğitim ve Ticaret” sözleriyle hayata geçirilen ve adını Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. DAVETİYE Girişimcilik Merkezi baş harfleri, Ordu’da önemli bir karşılık buldu. 2022 yılı Şubat ayından bu yana girişimcilere 19 ofis tahsis ederek, iş kurmak ve kendini geliştirmek isteyen tüm girişimcilere kapılarını açarak Ordu’nun inovasyon merkezi olan DAVET Girişimcilik Merkezi’nden bugüne kadar 10 binden fazla kişiye fayda sağlandı.

FINDIK VE KAHVE BİRLEŞTİRİR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren DAVET Girişimcilik Merkezi’ne geçen yıl başvuran Beslenme Mühendisi Ahmet Alp Karamanoğlu, eğitim için geldiği DAVET’te kendi işini kurdu. DAVET MERKEZİ’ni adres göstererek kuran ve oradaki evrak işlemlerini tamamlayan Karamanoğlu, “Elagant Atölye” adı altında fındık ve fındık mamulleri üzerine faaliyetlerine başladı. Fındık işlerinden daha fazla katma değer yaratacak işlere yönelen Karamanoğlu, kahveli fındık kremasını kahve ve fındığı birleştirerek üreticilerin beğenisine sundu.

İŞ SAHİBİ KARAMANOĞLU: “DAVET MERKEZİ İLE İŞ KURMA HEDEFİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM”

Kendi işini kuran Beslenme Mühendisi Ahmet Alp Karamanoğlu, işini kurmasındaki en değerli payın DAVET Center ile ilgili olduğunu söyledi. Kendilerine bu imkanı sağlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini ileten Karamanoğlu, “İş kurma amacım vardı. DAVET merkezine bu konuda başvurdum ve kabul edildik. Şimdi Altınordu ilçesinde fındık eserler üzerine bir işletme kurduk. Bu çalışmaların temelinde DAVET merkezinde olmamız, orada yaptığımız pazarlama çalışmaları, şirket heyeti ve evrak süreçlerinin tamamlanmış olması bize çok değerli katkılar sağladı. En değerli faktör, orada deneyim kazanıp ardından iş kurmamızdır. Bu kapsamda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” dedi.

“FINDIKTAN KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLER ÜRETİYORUZ”

DAVET Girişimcilik Merkezi aracılığıyla kurdukları işletmede fındık üzerine çalışmalar ürettiklerini ve fındıktan katma değerli işlere yöneldiklerini belirten Karamanoğlu, “Fındık üzerine tesis kurduk. Bu işteki en önemli hedefimiz fındığa mevcut durumdan daha fazla katma değer sağlayabilecek ürünler üretmektir. Bu bağlamda kendimde sahip olduğum akademik bilgi birikimi ile bu alanda çalışmalar yürütmekteyiz. Ben, eşim, iki gıda mühendisi ve bir fazladan çalışanımızla bu tesiste üretim yapıyoruz.”

Öte yandan iş kurmak ve iş sahibi olmak isteyenlere de seslenen Ahmet Alp Karamanoğlu herkesi DAVET MERKEZİ’ne davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu