Haber

Kocaeli’de dualarda buluştuk

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Roman Federasyonu konut sahipliğinde Dualarda Buluşuyoruz programı gerçekleşti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Roman Federasyonu mesken sahipliğinde gerçekleştirilen Dualarda Buluşuyoruz programı İzmit Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kur’an tilavetiyle başlayan programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Yaşar Çakmak, Romanlar Federasyonu Genel Lideri Ahmet Çokyaşar, Vilayet Müftü Yardımcısı Bahri Şamat, İzmit İlçe Müftüsü Mehmet Reşat Şavlı, şair Dursun Ali Erzincanlı ve vatandaşlar katıldı.

“BİZİ KIYMETLENDİREN DUALARIMIZ”

Selamlama konuşmasını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Çakmak, “Allah, insanların suretlerine, fiziklerine bakmaz. Kalplerine ve amellerine bakar. Cenabı Allah kalplerinizden imanı eksik etmesin. Bizi kıymetlendiren dualarımız. O’ndan başka isteyecek kapımız yok. Niyetlerimizi de, akıbetimizi de Allah hayırla sonuçlandırsın” tabirlerini kullandı.

“SAMİMİYETLE YAPACAĞIZ”

Romanlar Federasyonu Lideri Ahmet Çokyaşar ise konuşmasına takviyelerinden ötürü Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’a teşekkür ederek başladı. Çokyaşar, “Bu toplumun dinine sahip çıktığını anlatmak bizim boynumuzun borcudur. Romanlar memleketine bağlı, dinine bağlı insan topluluğudur. Bu etkinlikleri samimiyetle yapmaya devam edeceğiz” dedi.

DUYGU DOLU ANLAR

Selamlama konuşmalarından çabucak akabinde ilahi kümeleri ve semazenler sahne aldı. Programa katılan Dursun Ali Erzincanlı da okuduğu şiir ve naatlarla vatandaşlara his dolu anlar yaşattı. Küçükten büyüğe herkesin gönlüne dokunan Erzincanlı’nın “40 Yaşındasın” isimli şiiri büyük ilgi gördü.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu