Haber

Kitap Fuarı Öncesinde Öğrencilere 27 Bin Kumbara Dağıtıldı

Kitap Fuarı Öncesinde Öğrencilere 27 Bin Kumbara Dağıtıldı

 

7. İnegöl Belediyesi Kitap Günleri için geri sayım başladı. Etkinlik öncesinde fuarın tanıtımını yapmak, biriktirdikleri harçlıklarla kitap almaya teşvik etmek ve tasarruf duygusunu artırmak amacıyla okullardaki öğrencilere 27 bin kumbara dağıtıldı.

İnegöl Belediyesi 7. Kitap Günleri, 24 Kasım – 3 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında MODEF Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek. Düzenleme kapsamında; Röportajlar, konferanslar, imza günleri, 1 milyon kitap, seçkin yayınevleri ve değerli yazarlar İnegöl halkıyla buluşacak. Kitap Günleri öncesinde yapılacak etkinlik tüm okullarda öğrencilere tanıtılmalı, duyurulmalı ve aynı anda; Çocuklarda tasarruf duygusunu arttırmak, kitaplara olan ilgiyi artırmak ve öğrencilerin kendi harçlıklarıyla kitap almalarını teşvik etmek amacıyla okullarda 27 bin kumbara dağıtılıyor.

TASARRUFLAR KİTABA DÖNÜŞECEK

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kitap Günleri fuarı öncesi İnegöl’de okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine kumbara dağıtıldı. Bu kapsamda bu yıl 83 okulda toplam 27 bin kumbara dağıtılıyor. Bu uygulama ile İnegöl Belediyesi Kitap Günleri etkinliğinde öğrencilerin kumbaralarındaki birikimlerini binlerce kitap arasından seçtikleri kitaba dönüştürmeleri amaçlanıyor. Kumbara dağıtımları kısa sürede tamamlanarak öğrencilerin etkinliğe kadar birikim yapmalarına olanak sağlanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberihsaniye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu