Haber

Kırşehir’de Kadın Emek Piyasası ve Gurbetçiler Festivali Başlıyor

KırşehirBelediye Meclisi iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan Kadınlar Emek Pazarı, 4-13 Ağustos tarihleri ​​arasında Cacabey Meydanı’nda ziyaret edilebilecek.

işçiKadınların ürünlerini satacakları Kırşehir Kadın Emek Pazarı yarın Cacabey Meydanı’nda açılacak ve 13 Ağustos’a kadar ziyaretçilerini bekleyecek.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, sosyoekonomik kalkınmanın tartışılmaz ön koşulunun kadın emeği olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

“Bilindiği üzere toplumsal hayatımızda kadın-erkek eşitliği temel bir haktır. Kadınların erkeklerle eşit haklara ve fırsatlara sahip olması sadece kağıt üzerinde değil, toplumsal hayatın her alanında mümkündür, eşit, özgür ve eşit insan olarak muamele görmek ve aynı zamanda ekonomik alana katkı sağlayacak ürünlerini üretmektir.” Mayıs ayında açılışını gerçekleştirdiğimiz Hanımefendi Emek Pazarı’nda işçilerimiz ürettikleri eserleri hemşerilerimizin beğenisine sunarak ekonomik alanda var olduklarını ve isterlerse neler yapabileceklerini gösteriyorlar. Kadınların aile, toplum ve iş hayatında daha eşitlikçi bir ilişki talep ettikleri unutulmamalıdır. Kadınlar daha güçlü, daha bilinçli ve daha sorumlu olduklarında toplum da daha güçlü olacaktır. Sosyoekonomik kalkınmanın tartışmasız ön koşulunun kadın emeği olduğunun bilinciyle Cacabey Meydanı’nın ortasında açık kalacak olan Kadın Emek Piyasası’nın tüm kadın çalışanlarına emekleri için teşekkür ediyorum.”

Kırşehir Belediyesi tarafından vatandaşların izin-tatil dönemleri dikkate alınarak hazırlanan ‘Gurbetçiler Şenliği’ 8-10 Ağustos 2023 tarihlerinde Cacabey Meydanı’nda yapılacak. Ücretsiz programlar 19.30’da başlayacak.

Kaynak: ANKA / Kadın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu