Haber

Kırklareli’de baba ve oğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Kırklareli’de bir kişiyi öldüren baba ve oğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığınca, tutuklu sanıklar ME ve babası BE hakkında “kasten öldürme” ve “kişinin anısına hakaret” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasının istendiği iddianame kabul edildi. Kırklareli 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından.

İddianamedeki savunmasında sanık ME’nin işlediği cinayeti itiraf ettiği belirtildi.

Sanık ME, savunmasında, mağdur Hakan Çapan ile alacak meselesi nedeniyle tartıştığını, önce mağduru vurduğunu, ardından parçalara ayırdığını ve babasıyla birlikte delilleri yok etmeye çalıştığını belirtti.

İddianamede, cinayeti işledikten sonra babasının kendisine yardım ettiğini belirten ME’nin, kendisinin ve babasının Çapan’ın naaşını ormanlık alana gömdüklerini söylediği bilgisi yer alıyor.

Baba BE suçlamayı kabul etmedi ve mağdura yalnızca tekme attığını iddia etti.

Mağduru kimin öldürüp parçaladığını bilmediğini savunan BE, Hakan’ı dövmek dışında herhangi bir suç işlemediğini ileri sürdü.

Sanık baba ve oğlunun duruşması 23 Şubat’ta başlayacak.

Etkinlik

Kırklareli’nin Karahıdır İlçesi’nde, geçen yıl haziran ayında çalılıktaki çuval içinde Hakan Çapan’a (23) ait parçalanmış ceset bulunmuştu. Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında çiftlik sahibi cinayet zanlısı hakkında soruşturma başlatıldı. ME ve babası BE gözaltına alındı. Şüpheliler işlemlerinin ardından tutuklandı.

ortakoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu