Haber

Katar, İsrail’in Gazze Şeridi’ni bombalamasının mahkumların serbest bırakılmasını zorlaştırdığını söyledi

Katar, İsrail’in Gazze Şeridi’ni bombalamaya devam etmesinin İsrailli mahkumları serbest bırakma çabalarını zorlaştırdığını belirtti.

Katar’ın resmi haber ajansı QNA’nın haberine göre, Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdulrahman Al Thani, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda görüştü.

Al Thani, Katar’ın İsrailli esirlerin serbest bırakılması için arabuluculuk çabalarını sürdürdüğüne dikkat çekerek, “İsrail’in saldırıları Gazze’deki insani felaketin katlanarak artmasına neden oluyor ve esirlerin serbest bırakılması çabalarını baltalıyor.” Bu kelimeyi kullandı.

Gazze’ye insani yardım akışının aksamaması için Refah Sınır Kapısı’nın kalıcı olarak açılması için bölgesel ve uluslararası düzeyde çalışmalar yapılması gerektiğini kaydeden Al Thani, çözüme ulaşmak için bölgesel ve uluslararası ortak diplomatik çabaların önemini vurguladı. derhal ateşkes.

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını 7 Ekim’den bu yana 37’nci gününde artırmaya devam ediyor.

İsrail’e göre Gazze Şeridi’nde yaklaşık 240 İsrailli tutuklu bulunuyor.

torbali-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu