Haber

Galatasaray büyük oynuyor! Erden Timur çılgın projeyi anlattı: Bu kulüpleri ya satın alacağız ya da ortak olacağız

galatasaray Nisan ayı Divan Kurulu toplantısı stadyumda gerçekleştirildi. Sportif A.Ş. TFF’deki toplantıya katılan lider Dursun Özbek’in de bulunmadığı Divan’da yoktu. Başkan Yardımcısı Erden Timur projelerden bahsetti. Timur, Galatasaray Futbol Altyapısı ve Gündüz Kılıç Futbol Akademisi hakkında sunum yaptı.

“TÜRKİYE EKONOMİSİ İLK 10 İÇİNE GİRMELİ”

Genç yeteneklerin kazandırılmasında yaşanan sıkıntıları anlatan Timur, Avrupa’nın en önemli 10 akademisinden biri olmayı hedeflediklerini söyledi. Timur, “Türkiye Ligi’nin maliyetini artırmak için neler yapılabilir onu konuşuyoruz ama bu konuda Galatasaray’ı farklılaştırmamız gerekiyor. Galatasaray rekabetçi bir kulüp ama genel stratejimiz gelişen birkaç kulüpten biri olmak. Hedefimiz burada da ilk 10 içinde olmak, bunu Türkiye’de mevcut gelirlerle ya da potansiyelimizi geliştirerek yapabilmemiz için Türkiye ekonomisinin de ilk 10 içinde olması gerekiyor. Altyapıdan değil, diğer kulüplerden daha fazla gelir elde edecek bir yapı oluşturursak bunu ekonomik başarıya dönüştürebiliriz” dedi.

“YILDA 2 OYUNCUYA İHTİYACIM VAR”

Alt yapıdaki sporcu sayısının artacağını ve pilot kulüplerin olacağını ifade eden Timur, “Uluslararası altyapının başarısı 10 yıl önce 2 yılda A takıma 1 oyuncu katmaktı. Şimdi eklemek lazım. Yılda 2 oyuncu.Aslında bu bir matematik ve sayı oyunu.20 kişilik tabanı 200’e çıkararak 20 kişi çıkarmaya çalışıyorsunuz.Amacımız bu.Asıl sorun uzun atlama durumu. 20 kişi bulup A takıma koyalım yada geliştirelim.Yetenekli ve Galatasaraylı olmayan oyuncunun bir kaç yıl tecrübe kazanması ve zaman ayırması lazım.Potansiyeli 20’den 200’e çıkaracağız.Galatasaray’ın farklı altyapı kulüpleri ve diğer Bu futbolcuları oynayacak kulüpler var” dedi.

“YA ALIYORUZ YA ORTAK OLUYORUZ”

Timur, dünyanın birçok kulübüyle anlaşma sağlanacağını belirterek, “Genç futbolcuların A takımdaki potansiyel sürelerini artırmamız gerekiyor. Belçika ve Almanya’da kadrolarımız olacak. Avrupa’yı 6 bölgeye ayırdık. , Güney Amerika 2 bölgeye, Kuzey Amerika bir bölgeye.Akademi Afrika’da.Tahsis ettiğimiz her bölgede kadromuz olacak.Kulüpleri ya satın alacağız ya da ortak olacağız,işbirliği yapacağız ya da kadrolarda bir kaç pozisyon kiralayacağız. Almanya’da ciddi bir potansiyel var. Altyapı kulüpleriyle anlaşacağız. Bu ülkelerde A takımlarımız ve onların altyapı takımları dışında farklı altyapı takımlarımız da olacak. oyuncular ve genç takımlar 200’e ulaşabilecek. Buna hızlı bir şekilde başladık. Bu sene 2-3 farklı ligde takımlarımız olacak. Alt yapı ihalesini de başlattık. Seneye kendi altyapımız dışında başka altyapılardan da oyuncular.” “Önceliğimiz Avrupa’ydı ama opsiyon gelince Güney Amerika’dan başladık. Önümüzdeki yıl Avrupa’daki organizasyonumuzun ilk bölümünü tamamlamış olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu