Haber

Fransa’da ‘Macron’a hakaret’ten tutukluluk: ‘Örnek olsun diye cezalandırmak istiyorlar’

Emeklilik yaşının 62’den 64’e çıkarılmasına karşı protestoların sürdüğü Fransa’da, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a “pislik” dediği iddia edilen bir kadın gözaltına alındı.

Fransa’nın BFMTV kanalının haberine göre, ‘Sarı Yelekliler’ hareketinin ülkenin Saint-Omer bölgesindeki temsilcilerinden olan kadın, olayın ardından valinin şikayeti üzerine evine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Facebook gönderisi. Macron’un 22 Mart’ta tartışmalı emeklilik reformuyla ilgili Fransız televizyonlarına konuşmasından bir gün önce kadının Facebook’tan “Pislik yarın 13’te seninle konuşacak.

‘KLAVYE TARAFINDAN TEHLİKELİ OLDUM’

Euronews’in haberine göre Fransa’nın “La Voix du Nord” gazetesine konuşan 50 yaşındaki kadın, “Beni ibret olsun diye cezalandırmak istiyorlar” dedi. Yaptığı paylaşımda bir kelime daha yazmak istediğini ancak ‘klavyenin azizi’ olduğunu ve gazete tarafından Valerie olarak adlandırıldığını belirterek, polisin kendisini gözaltına almaya geldiğini görünce çok şaşırdığını söyledi. cuma sabahı kapısını çalar.

“Şaka mı diye sordum, daha önce hiç tutuklanmadım” diyen kadın, “Ben bir numaralı halk düşmanı değilim” dedi.

20 Haziran’da “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla mahkemede ifade verecek olan kadın, Facebook’ta paylaştığı sözlerde haksız olduğu tespit edilirse 12 bin avroya kadar para cezasıyla karşı karşıya kalacak ancak mahkemeye çıkmayacak. hapis cezasına çarptırılmak. (DIŞ HABERLER)

kiziltepe-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu