Teknoloji

Elon Musk’un Paylaşımları Dibe vuran Twitter için Son Planı: Kullanıcı Adları 50 Bin Dolara Satılmaya Başlandı

Elon Musk yönetimindeki Twitter ya da şimdiki adıyla X, platformda terk edilen kullanıcı adlarını 50 bin dolara varan fiyatlara satmaya başladı.

Detaylar ?

Kaynak:https://www.forbes.com/sites/alexkonr…

Geçtiğimiz yıl Elon Musk yönetiminde büyük değişikliklere uğrayan ve bunun sonucunda büyük kayıplara uğrayan Twitter, yine farklı bir projeyle karşımızda.

İddiaya göre ünlü milyarderin adını “X” olarak değiştirdiği platform, uzun süredir düşünülen “kullanıcı adı satışı” planının ilk adımını attı.

Ünlü şirket, daha önce kapatılan hesaplarda kullanılan isimleri para karşılığında ilgilenen kullanıcılara sunan bir grup kurdu.

HandleTeam adı verilen bu grup, potansiyel müşterilerin e-posta yoluyla satın alabilecekleri kullanıcı adlarını 50 bin dolara varan tekliflerle öneriyor.

Musk’un yönetimindeki şirketin daha ileri gitmeyeceğini söylemek zor. Çünkü söylentilere göre Twitter, sırf kullanıcı adı almak/satmak için platform içerisinde yeni bir mağaza açabilir.

Şu an için müşterilere gönderildiği iddia edilen e-postaların içeriği ve rastgele bir satış yapılıp yapılmadığı henüz tam olarak bilinmiyor.

Ancak herhangi bir durumda eski Twitter hesabınıza bağlanan kullanıcı adınızın satılmasını istemiyorsanız, devre dışı bırakılan hesabınıza en az 30 günde bir giriş yapmanız gerekmektedir.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu