Teknoloji

Elektrikli Jeep Avenger e-Hybrid Türkiye’ye Geliyor

Jeep’in elektrikli Avenger modelini daha önce görmüştük. Aracın hibrit motora sahip versiyonu da nihayet ülkemize geliyor. MHEV adı verilen hafif hibrit teknolojisine sahip olan araç, otomatik 6 ileri E-DCT6 çift kavramalı şanzıman ve entegre elektomotorla gelecek. Böylece düşük hızlarda tamamen elektrikle yolculuk etmek mümkün olacak. 

Aracın güç ünitesi 1.2 litre 3 silindirli motor ve 48 voltluk lityum iyon bataryadan güç alan 21 kW’lık elektromotordan oluşuyor. Bu güç ünitesi 100 beygir güç üretebilirken firmanın iddiasına göre aracın yakıt tüketimi ise 100 kilometrede sadece 5,1 litre oluyor. Jeep ayrıca motorun her koşulda yüksek performans verecek şekilde ayarlandığını belirtiyor. 

İki farklı donanım seçeneğiyle geliyor

 

Avenger e-Hybrid ülkemizde iki farklı donanım paketi ile gelecek. Bu paketlerin isimleri ise Limited ve Summit olarak açıklandı. Limited versiyonda 17 inç parlak gümüş alaşım jantlar, full LED reflektör ön farlar, gövde rengi kapı kolları ve gümüş koruma plakaları gibi dış tasarım özellikleri dikkat çekiyor. Bu pakette ayrıca kabin içerisinde kumaş/vinil premium koltuklar kullanıldığı, gümüş rengi gösterge paneli ve iç trimler tercih edildiği ve direksiyon simidinin deri kaplı olduğu görülebiliyor. 

Limited pakette 10,25 inçlik dokunmatik HD ekran, aynı boyutta tamamen dijital bir gösterge paneli, otomatik klima, ACC, otonom acil fren desteği, trafik işareti algılama, şerit takip asistanı, sürücü yorgunluk uyarı sistemi, yokuş iniş desteği, Select Terrain ile tercih edilebilen 6 farklı sürüş modu ve otomatik sabitlenmeyi sağlayan elektrikli park freni de bulunuyor. 

Summit donanım paketinde ise jantlar 18 inç ve elmas kesim olarak karşımıza çıkarken camların da karartılmış olduğu göze çarpıyor. Kabin içinde 8 farklı ambiyans ışığı yer alan bu pakette dikiz aynaları otomatik kararıyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip olan araçta kör nokta uyarı sistemine, 180 derece geri görüş kamerasına, 360 derece park sensörlerine, ısıtmalı ve katlanır yan aynalara, elektrikli açılabilen bagaj kapağına ve seviye 2 otonom sürüşe de yer verildiği görülüyor. 

Avenger e-Hybrid, Limited versiyonu ile ÖTV muafiyeti kapsamına da giriyor ve muafiyet kapsamındaki müşteriler bu modeli 891 bin TL ile alabiliyorlar. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu