Haber

Deva Parti’den Meral Akşener’e kapı açık: Başka alternatiflere açığız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkması ve 6 Masa’dan ayrılması seçimlere kısa bir süre kala bomba etkisi yarattı. Gözler Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı bugünkü toplantısındayken çıkış var. Deva PartisiDan geldi.

“MASA KARŞISINDA ADAYLAR OLURSA KONUŞMAYA HAZIRIZ”

Habertürk yayınına katılan Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, uzlaşı ile yürütülen süreçlerde katılık olmaması gerektiğini söyledi. Ekmen, 2 Mart’ta gerçekleştirilen 6. Masa toplantısında partisinin duruşunu “Bu masadan bir liderin aday olması bizim güçlü tercihimizdir. Esnekliğe açığız, masa dışından bir aday gündeme gelirse konuşmaya hazırız” dedi. açıkladı.

“Açıklamalar rahatsız ediciydi”

“Masadaki kriz çözülebilir mi?” Ekmen, “Bu kriz çözülür. Ancak Akşener Bey’in cuma günü yaptığı konuşma bence. Bu konuyu bir kez daha görüşelim deseydi daha sağlıklı olurdu. Açıklamaları rahatsız ediciydi. Bir trafik kazası var.”

“DİĞER ALTERNATİFLERE AÇIĞIZ”

Ekmen, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda alternatiflere açık olduğunu belirterek, “İnşallah yarın Meral Hanım masaya döner. Ali Babacan 6 liderler toplantısında adayın adını söylemedi. Tercihimiz A.B.D. masadan lider ama başka alternatiflere de açığız.Akşener imzaladığı bildiride olduğu gibi yarın toplantıya katılıp masaya dahil oluyor.Oturunca ‘Bensiz ne yapıyorsun?’ Akşener yarın görüşmeye gelirse adayı yeniden değerlendireceğiz. Uzlaşma sağlanamazsa bir süre halktan sorulacak.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu