Haber

Bursa’da eğitimde akademik iş birliği

BURSA (İGFA) – Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Uludağ Üniversitesi ortasında eğitimde iş birliği protokolü imzalandı. Uludağ Üniversitesinde gerçekleştirilen protokol imza merasimine Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve Vilayet Ulusal Eğim Müdürü Serkan Gür katıldı.

Merasimde konuşan Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Serkan Gür, esaslı üniversitelerinden olan Bursa Uludağ Üniversitesi ile neredeyse tüm alanlarımızda kuvvetli iş birlikleri olduklarına dikkati çekerek, “Toplumsal olarak baktığımızda Bursa’da yaklaşık 700 bin öğrenci ve 2000 civarı kurum var. Bu noktada çok uygun bir örneklem teşkil ediyor. Her öğrencinin aileleri okula geliyor ve burada bir farkındalık oluşturmak Bursa’nın geneline etki eden bir durum oluyor. Sonrasında davranışa dönüşüyor. Bu doğrultuda öğrencilerin sağlıklı birey olarak yetişmelerini sağlamak için bu proje çok kıymetli. Bu proje ile öğrencilerimiz beslenme alışkanlıkları, diyabet ve öbür konularda desteklenecek. Ayrıyeten üniversitemizin öğrencileri meslekleriyle ilgili pratik yapma imkânına kavuşarak alanda çok değerli tecrübeler kazanacak” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, üniversitenin üçüncü görevinin topluma hizmet uygulamaları olduğunu kaydetti.

İmzalanan protokol; Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü ile Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüne bağlı her seviyedeki okul ve kurumları, her türlü eğitim öğretim faaliyetlerini, okul ya da kurum mensuplarını, öğretmenleri, öğretim üyelerini ve öğrencileri kapsıyor. Protokol çerçevesinde; öğrenciler, öğretim elemanlarının rehberliğinde ve okul idaresi ile işbirliğinde sıhhatin korunması ve geliştirilmesine yönelik etkinliklerde bulunacak. Protokolde ayrıyeten etrafın sıhhate uygunluğunun kıymetlendirilmesi, sıhhat risklerinin belirlenmesi, sıhhat taramalarının yapılması, temel ilkyardım uygulamalarının öğretilmesi ve sıhhat eğitimlerinin yapılması üzere hususlar da yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu