Haber

Borsa Düşerken Taze Hisse Senedi Yatırımcısı Gülben Ergen’den Telefon Tavsiyesi

2022’deki yükseliş Borsa İstanbul’a yatırımcı akınına neden olurken, 2023’e iyi başlamayan BİST kervanına katılan Gülben Ergen, açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Borsa İstanbul, 2022’de yüzde 200’e yakın getiri sağlamasıyla dikkatleri üzerine çekti ve hisse bazlı getirilerde yeni zenginlikler yarattı. Yüksek enflasyon ortamında tasarruf ölçüsüne sahip olan yatırımcılar bir an önce Borsa’yı görmüş oldu.

Daha yüksek tutarlarda yatırım yapma kapasitesi olanlar Borsa İstanbul’dan yararlanmaya çalışmakta elbette haklıydı. Enflasyon herkesi etkiledi.

Gülben Ergen zaman zaman yaptığı finansal yatırımlarla gündeme gelse de madeni para dışında hiçbiri onaylanmadı. Kripto varlıklarda da aradığını bulamadığını itiraf etti.

Geçtiğimiz haftalarda Borsa’ya yöneldiğini saklama gereği duymayan Gülben Ergen, Twitter’da paylaşımlara başladı ve etkileşimi yüksek oldu.

Trendlere göre pozisyon alan güler yüzlü müzisyen pozitifliğinden vazgeçmezken,

Piyasalarda temkinli olunması gerektiğine de vurgu yaptı. Ama ne olduysa bugün oldu.

BIST 100 endeksi son 3 gündür düşüş yaşarken, bugün satışların bir ölçü daha artmasıyla kayıplar arttı. Takviyeler birer birer kırılırken bugün sabırlar zorlandı. Gülben Ergen de telefonu kapattı.

twitter.com

Doğal olarak sosyal medyada paylaşım yapsanız hele hele 1 yılda 1.5 milyon kişinin akın ettiği Borsa ile ilgili bir yorum olsa bu tepkiler gecikmezdi.

Düşmelere karşı sabırlı olmayı tavsiye edenler olduğu gibi,

Uzun vadeli yatırım konusuna dikkat çekenler de oldu.

Kurumsal işleyişi Ergen’e atfederken,

Kısa sürede uzmanlaştığı da kaydedildi.

Her zaman fırsat görenler varken,

Yüzleri güldüren paylaşımlar da oldu.

Borsa ile ilgili sıkıntılı Gülben Ergen’e ne tavsiye edersiniz? Yorumlarda buluşalım. ??

arifiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu