Haber

Benzin indirimi mi? Benzinde indirim var mı, ne kadar indirim olacak?

Merkez Bankası’nın faiz oranını 750 baz puan artışla yüzde 17,5’ten yüzde 25’e çıkarmasının ardından dolar kurunda hareketli anlar yaşandı. Dolardaki düşüşün ardından gözler akaryakıt fiyatlarına çevrildi. Benzinde indirim olacak mı, ne kadar indirim gelecek merak konusu oldu. Peki benzinde indirim var mı? Benzinde indirim var mı, ne kadar indirim gelecek? Detaylar haberimizde…

BENZİNDE İNDİRİM VAR MI?

Merkez’in faiz kararıyla doların düşmesinin ardından akaryakıtta beklenen indirim geliyor. Bu gece yarısından itibaren akaryakıtın litre fiyatına 99 kuruş indirim yapılacak. İndirimin ardından İstanbul’da akaryakıtın litresi 36 lira 79 kuruşa düşecek.

BENZİNDE NE KADAR İNDİRİM OLACAK?

İndirimin ardından benzinin litresi İstanbul’da 36 lira 79 kuruşa, Ankara’da 37 lira 35 kuruşa, İzmir’de 37 lira 45 kuruşa düşecek.

FİYAT 3 AYDA İKİ KATINA ÇIKTI

Akaryakıt fiyatlarında son dönemde art arda artışlar yaşandı. Mayıs ayında yapılan seçimler öncesinde akaryakıtın litre fiyatı 19 lira, mazotun litre fiyatı ise 18 lira civarındaydı. Akaryakıt fiyatları 3 ayda iki kattan fazla arttı.

ÖTV ARTIŞI İLE FİYATI 6 TL ARTTI

16 Temmuz’da kurşunsuz akaryakıtın litre fiyatı üzerinden tahsil edilen ÖTV tutarı 2,52 liradan 7,52 liraya, motorinin litre fiyatı üzerinden alınan vergi tutarı ise 2,05 liradan 7,05 liraya çıkarıldı. ÖTV kararının ardından akaryakıt ve motorin grubunda 6 liralık fiyat artışı yaşandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu