Haber

Bakan Soylu’nun romanlarına övgü: “Hayatımın hiçbir döneminde unutmadık”

Bakan Soylu’nun romanlarına övgü: “Hayatımın hiçbir döneminde unutmadık”

ANKARA – Ankara’da düzenlenen ‘Roma Sivil Toplum Kuruluşları ile İftar Buluşması’ programına İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy aracılığıyla Hatay’dan telefonla bağlanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, romanların kendileri için çok değerli bir yere sahip olduğunu söyledi. ve bunu asla unutmazlar.

İçişleri Bakanlığı tarafından ‘8 Nisan Dünya Romanlar Günü’ kapsamında ‘Roman Sivil Toplum Kuruluşları ile İftar Buluşması’ programı Gölbaşı Vilayetler Evi’nde gerçekleştirildi. Programda konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Hatay’da deprem bölgesinde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu telefonla aradı. Romanlara övgü dolu sözlerle hitap ettiği konuşmasında Bakan Soylu, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın talimatıyla roman kardeşlerimizle ilgili çok önemli adımlar atıldı. Biz İstanbul’da romanlarla büyüdük, birebir sınıflarda birlikte okuduk. Okul, rapor heyecanını hep yaşadık. Kartlar ve oyunlar bir arada. Bunları hayatımın hiçbir döneminde unutmadık. Hep birlikte değerli adımlar atacağız. Romalılar her zaman kendi tarihlerini ve ülkelerinin tarihini umarım birlikte yazacaklar. Kimse bizim çevremize Romanlarla giremez.”

“Dünyanın en barışçıl ülkelerinden birine sahibiz”

Programda konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, tüm zorluklara rağmen Türkiye’de huzurun sağlandığını belirterek, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemize göz dikmiş devletimizin tüm unsurlarına ve taşeronlarına elhamdülillah” dedi. 2016 yılı başta olmak üzere devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla ülkemizin barış, varlık, esenlik ve bütünlüğüne, arkamızda nezih bir toprak, vatanına sahip çıkacak bir devlet bırakmamış olmalarına rağmen, sonunda, “Bütün bu çabanın sonunda, her şeye ve herkese rağmen, dünyanın en barışçıl ülkelerinden birine sahibiz” dedi.

“14 Mayıs seçimleri Türkiye’nin seçimidir”

Ersoy, mayıs ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak, “Bu seçim bizim, 14 Mayıs’taki seçim Türkiye’nin. Amerika bu seçimi asla kazanamaz. Pensilvanya, Kandil asla kazanamaz. Bu seçim bizim, Türk milletinindir. kazanacak.”

haberosmancik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu