Haber

Akşener’e arsa ve mülk satışına AK Parti İl Başkanı Karataş’tan tepki

AK Parti Kilis İl Başkanı Murat Karataş, DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘Hatay’da yabancıya mal satılmaması’ açıklaması üzerine, “Danışmanları tarafından yanlış bilgilendirildiğini düşünüyorum. Özellikle Kilis gibi sınır illerimizde, Hatay, Şanlıurfa” dedi. Yabancılara mülk satışı uzun zamandır yasaklandı” dedi.

Suriye’deki olaylar başlamadan önce Kilis’te yabancılara mülk satmanın hukuken mümkün olmadığını, bundan sonra da olmayacağını belirten Karataş, “Dolayısıyla bu açıklamaların içeriğini kabul etmiyoruz. cümleler kurmaya çalıştığını, gerçeklikten uzaklaştırıldığını ve tam bir teoriye kaptırılmaya çalışıldığını kendisine tavsiyemiz, bu konuda kendisine bilgi veren kişileri danışmanlarının gözden geçirmesidir. 100 yıllık bir felaket yaşanıyor, tüm konsantrasyonumuz ve önceliğimiz depremzedelerimizin yaralarını sarmaya çalışmak Sayın Akşener’in suni bir gündem oluşturup bu tür açıklamalar yapmasını doğru bulmuyoruz” dedi.

Kilis’te enkaz kaldırma çalışmalarının tamamlandığını, depremden etkilenen tüm vatandaşların çadırlara ve devletin hazırladığı konteyner ve barınaklara yerleştirildiğini kaydeden Karataş, şöyle devam etti:

“Eksiğimiz söz konusu değil, tüm devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları, gönüllüler, hayırseverler tam bir uyum içinde vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam ediyor. 7 Aralık Stadı’nda burada yaşayan yüzlerce vatandaşımız var ve tüm grubumuzla vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam ediyoruz.Her gün toplu olarak kaldıkları yerleri ziyaret ederek taleplerini alıyor ve ayakta durmaya çalışıyoruz. onlar tarafından. İnşallah 85 milyonluk bir ülke olarak bu vahim hadisenin, bu büyük felaketin üstesinden ülke olarak birlik ve beraberlik içinde geleceğiz. Buna sonsuza kadar inanıyoruz.” – RAPOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu