Ekonomi

AFAD’dan 41 ilde “turuncu” meteoroloji uyarısı, 31 ilde “sarı” meteoroloji uyarısı

AFAD’dan yapılan açıklamaya göre yarın ülke genelinde sağanak yağış ve fırtına bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son bilgi ve değerlendirmelere göre, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Antalya, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun , Gümüşhane, Hakkari. Isparta, İstanbul, Mersin, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Niğde, Rize, Sakarya, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Şırnak, Yalova ve Zonguldak’ın da aralarında bulunduğu 41 ilde turuncu. Meteorolojik uyarı yapıldı.

31 il için sarı uyarı

Aksaray, Ankara, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bitlis, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Edirne, Eskisehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Aralarında Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Siirt, Uşak ve Yozgat’ın da bulunduğu 31 il için sarı meteorolojik uyarı yapıldı.

Açıklamada, uyarının yapıldığı illerde valilikler, kaymakamlıklar ve il AFAD müdürlüklerine bilgi verildiği, bu illerde ekiplerin alarma geçtiği belirtildi. Açıklamada vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu, çatı uçması, ağaç/direk düşmesi, soba/baca zehirlenmesi, buzlanma ve don olayları ile ulaşımda aksama gibi aksiliklere karşı dikkatli olmaları hatırlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu