Haber

Abbas ve Netanyahu Türkiye’ye geliyor

ANKARA (İGFA) –25 Temmuz’da Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, 28 Temmuz’da İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Türkiye’yi ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta boyunca Türkiye’de Abbas ve İsrail Başbakanı Netanyahu’yu ayrı ayrı ağırlayacak.

İletişim Başkanlığı’ndan aktarılan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine Türkiye’ye gelecek cumhurbaşkanları, bölgesel ve küresel yeni sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunacak. Filistin Devlet Başkanı Abbas’ın 25 Temmuz’da Türkiye’ye yapacağı ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirilecek resmi görüşmelerde Türkiye-Filistin ilişkileri, İsrail-Filistin ihtilafındaki son gelişmeler ve diğer güncel bölgesel ve uluslararası meseleler ele alınacak.

Türkiye ile dost ve kardeş Filistin Devleti arasındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesi için atılabilecek adımlar da toplantının gündeminde yer alacak.

NETANYAHU’NUN ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Temmuz’da İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu Türkiye’de ağırlayacak.

Ziyaret kapsamında gerçekleştirilecek görüşmelerde Türkiye-İsrail ortasındaki ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek; İşbirliğini geliştirmek için atılması gereken adımlar masaya yatırılacak. Görüşmelerde yeni bölgesel ve uluslararası meseleler ile ikili çıkarlar hakkında görüş alışverişinde bulunulması da öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu